SÜRÜCÜ KURSU SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Ehliyet almak için sürücü kursu kaydı yaptıracak olan kişilerin önünde çok sayıda seçenek yer alır. Her şehrimizde onlarca farklı kurs bulunurken bunlar arasından en doğru seçimi yapmak son derece önemlidir. Doğru seçimi yapmak için dikkat etmeniz gereken 9 farklı etmen söz konusu.

Kursun Başarı Oranı

Kurslara katılan kişilerin tamamı ehliyet almak amacıyla bu kurslara katılıyor. Bu sebeple de kursun başarı oranı son derece önemli. Kursun yakaladığı başarı oranı bünyesinde çalıştırdığı eğitmenlerin kalitesi konusunda sizlere bilgi sunabilir.

Direksiyon Eğitimi Kaç Saat?

Ehliyet sınavlarının en önemli aşaması hiç kuşkusuz direksiyon sınavları. Birçok insan testleri başarılı bir şekilde geçmesine rağmen direksiyon sınavlarında takılıyor. Bu sebeple de kursların direksiyon eğitiminin süresi çok önemli. Ne kadar fazla eğitim süresi olursa iyi bir şekilde öğrenme şansınız da o kadar artacak.

Eğitim Görülen Araçlar Ve Eğitim Şekli

Eğitim göreceğiniz araçların kalitesini incelemeniz gerekiyor. Ayrıca eğitim göreceğini araçla mı sınava gireceğinizi de bilmelisiniz. Eğitimlerin bireysel mi olacağı ya da grup olarak mı verileceği de önemli bir ayrıntı.

Direksiyon Sınavından 4 Hak Sonunda Kalınırsa Ödenmesi Gerken Ücret Nedir?

Kurslardan bağımsız olarak sistem direksiyon sınavına 4 defa girme hakkı vermektedir. Eğer kişiler bu hakları iyi bir şekilde kullanamaz ve sınavdan kalırsa tüm süreç baştan başlar. Bu durumda ödemeniz gereken ücreti ne olacağını öğrenmelisiniz.

Scroll to Top